De kennisportefeuille is een subsidie voor landbouwers om advies en opleidingen te volgen. Actieve landbouwers hebben een budget van €2000 (2024-2025) waarmee 70% van de kosten (excl. BTW) wordt terugbetaald, 30% betalen zij zelf. Het aanbod bestaat uit goedgekeurde diensten en centra van het Agentschap Landbouw en Zeevisserij.
Onder de tegel 'Advies en vorming' via Kennisportefeuille op het e-loket van Landbouw en Zeevisserij vind je het volledige overzicht van opleidingen en adviezen waarvoor je de kennisportefeuille kunt gebruiken. Dien vooraf een steunaanvraag in voor de gewenste vorming of het advies. Je betaalt eerst zelf de kosten van de vorming of het advies. Daarna dien je via het e-loket een betalingsaanvraag in. Na controle wordt het subsidiabele deel terugbetaald.
Vanuit DLV hebben wij een adviesaanbod van 5 geregistreerde onderwerpen voor landbouwers. Het betreft de adviezen Fast klimaatscan, Omschakeling naar biologische landbouw, Energie-scan, Generatiewissel en Landschapsbeheer. Via onze handleiding kan je nalezen hoe je moet intekenen.
Bekijk hier onze handleiding
Vanaf 1 december 2024 tot en met 31 januari 2025 kan je een VLIF-steunaanvraag doen voor de opstart van, omschakeling of uitbreiding naar een vernieuwend en duurzame ondernemingsstrategie op jouw landbouwbedrijf.
Op vrijdag 3 maart werd het nieuwe GLB uiteindelijk door de Vlaamse regering goedgekeurd. Dit bijna 3 maanden nadat de Europese Commissie het GLB-Strategisch plan goedkeurde. Er zijn tal van veranderingen waarbij de financiële ondersteuning voor vele landbouwers substantieel wordt afgebouwd.
Het heeft even geduurd, maar ondertussen is de nieuwe VLIF-regelgeving voor de GLB-periode 2023-2027 bekend geraakt. Dit biedt voor heel wat land- en tuinbouwers interessante subsidiemogelijkheden.